Wypoczynek w sercu Beskidu Śląskiego: Szczyrk

16. Luty 2017 Bez kategorii 0

Szczyrk to jedna z najpopularniejszych miejscowości w Beskidzie Śląskim. Stanowi on niewątpliwie olbrzymią atrakcję dla przebywających w okolicy turystów. Wiele osób wybiera się w te strony specjalnie po to, aby zwiedzić Szczyrk i jego okolice. Jakie atrakcje w tym regionie warto zobaczyć? Na co zwrócić uwagę, gdy planujemy wyjazd do Szczyrku? Przede wszystkim warto pamiętać o tym, aby z wyprzedzeniem zarezerwować noclegi. Szczyrk oferuje co prawda mnóstwo ośrodków wypoczynkowych o bardzo wysokich standardach, jednak jest on jedną z chętniej odwiedzanych miejscowości w tym regionie i każdy turysta powinien o tym pamiętać. Baza noclegowa w Szczyrku jest co prawda przygotowana na wielu turystów, jednak w dobie internetu warto poświęcić kilka chwil na załatwienie odpowiedniej rezerwacji i po prostu w pełni cieszyć się wyjazdem.

Gdy już przybędziemy do Szczyrku, powinniśmy przede wszystkim dopasować plan zwiedzania do naszych zainteresowań, jak i do warunków atmosferycznych. Szczyrk jest bardzo popularną miejscowością turystyczną zarówno w trakcie letniego, jak i zimowego sezonu turystycznego. Latem doskonałą formą spędzania aktywnie czasu będą z pewnością piesze wędrówki po okolicy. Przygotowanych jest tu całkiem sporo ciekawych szlaków turystycznych, z których na pewno warto skorzystać, przebywając w tej okolicy. Z kolei podczas zimy prawdziwym powodzeniem wśród przyjezdnych cieszą się stoki narciarskie, dzięki którym możemy oddać się w pełni białemu szaleństwu.

Warto przyjechać do Szczyrku także w zimie, ponieważ baza narciarska jest tutaj naprawdę doskonale przygotowana. Oczywiście, w tym mieście nie brakuje również miejsc ciekawych z innych względów. Warto zwrócić uwagę na przykład na miejscowe jaskinie, takie jak Lodowa czy Malinowska. Jest to z pewnością spora atrakcja turystyczna nawet dla osób, które nie interesują się zupełnie walorami przyrodniczymi miejsca, w które przyjechali. W Szczyrku godne uwagi jest także maryjne sanktuarium, które jest nie tylko miejscem kultu religijnego, ale także ciekawym miejscem z turystycznego punktu widzenia, gdyż jest położone na pieszym szlaku turystycznym. Tak więc ilość atrakcji, którą możemy zobaczyć w Szczyrku jest naprawdę spora. To wszystko sprawia, że warto przyjechać w te okolice zarówno latem, jak i podczas zimy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>