Polacy w Sejnach

07. Kwiecień 2017 Bez kategorii 0

Polacy coraz chętniej szukają miejsc, gdzie mogliby się wyrwać choć na chwilę z miasta. I choć na co dzień może nie wyobrażają sobie życia w małym miasteczku na prowincji, to właśnie je wybierają na to, gdzie mogą wypocząć w ciszy i naładować akumulatory na kolejny tydzień czy miesiąc pracy. Warto odwiedzić województwo Podlaskie i zatrzymać się w magicznej miejscowości Sejny.

Dlaczego magicznej?

Ze względu na wielokulturowość wyraźnie widać tu wpływy różnych grup etnicznych. Wśród mieszkańców tego rejonu, poza Polakami są także Białorusini, Litwini, Ukraińcy, a także Rosjanie, Tatarzy, Żydzi i Romowie. Jednym z największych zabytków tego miejsca jest bazylika mniejsza pod wezwaniem Nawiedzenia NMP. Znajduje się tam pochodząca z XV wieku Madonna szafkowa z Dzieciątkiem. Z bazyliką wiąże się także ważne wydarzenie dla miasta i muzyki, a mianowicie Międzynarodowy Festiwal Organowy Młodych. Może i jest to specyficzny rodzaj muzyki, ale od ponad 15 lat przyciąga wiele osób z Polski i świata. Odbywa się ona na ogół w drugiej połowie sierpnia.

W miejscowości Sejny jest wiele łąk i lasów, którymi nie sposób się nie zachwycić podczas spacerów i pieszych wędrówek. Ci, którzy wolą bardziej aktywne spędzanie czasu mogą wybrać jedną z kilku tras rowerowych. Niedaleko także jest jedno z bardziej popularnych miejsc, gdzie organizowane są spływy kajakowe. Kto wie, może odważymy się spróbować i pokochamy ten coraz modniejszy sport? Wiele rezerwatów przyrody podkreśla, w jak małym stopniu te obszary zostały zmienione przez człowieka. Warto odwiedzić kilka z nich, jak choćby Wigierski Park Narodowy, Puszczę Augustowską czy Biebrzański Park Narodowy. Po Wigierskim Paru Narodowym można przejechać się kolejką, co stanowi wspaniałą rozrywkę dla całej rodziny.
Po odwiedzeniu tej wspaniałej miejscowości zachęcamy Was, byście odwiedzili położony niedaleko wyjątkowy obszar warmińsko-mazurski. Czekają tu na Was wspaniałe widoki, a równie mała miejscowość jak Sejny to Pisz – ciekawe miejsce turystycznie.

Atrakcyjne położenie i bogactwo przyrody sprawiają, że to wspaniałe miejsce na wypoczynek. Bez problemu znajdziemy tu jakiś pensjonat czy domek, ponieważ baza noclegowa jest tu dość mocno rozwinięta. Jeśli więc szukamy miejsca na weekendowy wypoczynek czy to leniwy, czy aktywny, warto odwiedzić Sejny i dać się oczarować temu niezwykłemu miejscu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>