Pogorzelica – udany pobyt nad morzem

12. Marzec 2017 Bez kategorii 2

Wielu ludzi ma problemy zdrowotne, dzieje się tak z różnych przyczyn. Jeśli jednak te problemy mają charakter przewlekły, wtedy warto udać się nad Morze Bałtyckie, by tam podreperować swoje zdrowie. Nad morzem wydzielany jest zdrowotny jod, który wspaniale wpływa na górne drogi oddechowe. Ludzie cierpiący na nieustanne przeziębienia, zapalenia oskrzeli czy płuc, koniecznie powinni raz na jakiś czas udać się nad Bałtyk.

Wśród wielu ciekawych miejscowości położonych na wybrzeżu, interesującą opcją jest Pogorzelica. Leży ona w gminie Rewal i jest dosyć popularna wśród turystów. Ma bardzo zadbaną plażę i najczystsze kąpielisko nad Bałtykiem. Jest ono czynne przez cały sezon letni, poza nim plaża jest nadal dostępna dla turystów, można po niej spacerować, co może być przyjemnym zajęciem.

Baza noclegowa Pogorzelicy proponuje różne opcje noclegów. Popularne są tu pola namiotowe i kempingowe czynne w sezonie letnim, a także domki letniskowe – urocze i komfortowe, leżą blisko morza, co wpływa na cenę ich najmu. Poza tym, są tu również hotele i pensjonaty. To wygodne formy, na które decyduje się wielu turystów, chcących miło wypocząć nad morzem. Ceny noclegów w Pogorzelicy są różnorodne. Hotele mają inne standardy, przez to także ich cena jest odmienna od siebie. Jeśli ktoś oczekuje luksusów, musi się liczyć z tym, że za to zapłaci nieco więcej, niż w przypadku przeciętnego hotelu.

Miejskie atrakcje w Pogorzelicy to przede wszystkim możliwość przejechania się zabytkową koleją wąskotorową, tak zwaną Ciuchcią Retro. To duża frajda dla turystów: cieszy dużych i małych. Na pograniczu Pogorzelicy znajduje się jezioro, które jest jednocześnie Rezerwatem Przyrody. Można w nim spotkać ciekawe gatunki ptaków, żyjących nad wodą. W okolicy biegnie również szlak turystyczny, po którym warto się przespacerować.

Pogorzelica jest malowniczą miejscowością, widoki są tu bardzo ładne, okolica spokojna, jest to więc ciekawe miejsce na wypoczynek. Pobyt tutaj wcale nie musi być kosztowny, w porównaniu do innych kurortów. W miasteczku można też wpaść na wiele dobrych lokali, które serwują to, co najlepsze nad morzem.


2 thoughts on “Pogorzelica – udany pobyt nad morzem”

  • 1
    BoNita80 on 19 marca 2017 Odpowiedz

    Jadę w tym roku właśnie do Pogorzelicy. Już się nie mogę doczekać urlopu!

  • 2
    TOm&jerry on 23 marca 2017 Odpowiedz

    my też się wybieramy, ale pod namioty, oby pogoda dopisała, najwyżej zmokniemy l 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>