Miejsce na aktywne szaleństwa – Karpacz

28. Luty 2017 Bez kategorii 0

Karpacz to nieduże miasteczko w województwie dolnośląskim, położone u podnóża Karkonoszy, w tym najwyższego szczytu – Śnieżki. Ośrodek turystyczny każdego roku przyciąga coraz większe grono miłośników górskich klimatów, natury i zabytków. Wszystkie elementy czyniące to miejsce wyjątkowym, wzbogacone w oryginalną ofertę atrakcji powodują, że już po pierwszej wizycie zakochujemy się w nim i wracamy w każdej wolnej chwili.

Baza noclegowa [tu: noclegi Karpacz] opiera się na ośrodkach wypoczynkowych, zapewniających zróżnicowany standard i piękne widoki. Karpacz to oferta, z którą powinniśmy zapoznać się na długo przed wyjazdem, dzięki czemu mamy możliwość wybrania najlepszej kwatery, często za niższą kwotę. Spędzenie urlopu w tym miejscu to okazja do szaleństwa na stoku, spróbowania swoich sił w narciarstwie biegowym, a przy lekkim zmęczeniu – odprężenia na lodowisku. Tak spędzony dzień warto zakończyć w przyjemnej restauracji, przy regionalnym jedzeniu, do czego zachęca oferta tutejszych karczm. Nie zabraknie przy tym kwaśnicy, oscypka i domowej nalewki, która rozgrzeje nie tylko nasze serca.

W sezonie letnim warto wybrać się na szlaki turystyczne, które skrywają najwięcej niespodzianek. Tu możemy znaleźć wodospad, naturalną studnię czy dotrzeć do Karkonoskiego Parku Krajobrazowego. Nie da się ukryć, że górska natura jest jedną z najpiękniejszych na świecie, a my będąc w Karpaczu, nie powinniśmy sobie odmawiać tej przyjemności. Do zdobywania szczytów nie trzeba nikogo przekonywać. Karpacz to doskonały punkt startowy na pobliską Śnieżkę czy Skalny Stół. Łatwo też przedostać się na czeską stronę Karkonoszy, gdzie do dyspozycji mamy całą masę dodatkowych atrakcji. Spędzenie urlopu w tym miejscu to możliwość zwiedzania, a jest co zwiedzać. Świątynia Wang, Muzeum Zabawek, kościół św. Bartłomieja czy Zamek Książ to tylko mała część całości oferty, która czeka na naszą wizytę. Wielość okazji do zabawy, nauki, sportu może przyprawić o zawrót głowy, a żeby wykorzystać wszystkie możliwości, potrzebnych jest kilka podróży w te rejony.

Karpacz to miasto do którego się wraca i mimo że znamy je na wylot, nadal chętnie podróżujemy w te strony. Nie ma bowiem drugiego takiego miejsca, a my doceniając je, przyczyniamy się do jego rozwoju. To ważne, bo bez nas, bez turystów, każda miejscowość turystyczna staje w miejscu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>