Miejsca, które warto zobaczyć w Kościerzynie

15. Luty 2017 Bez kategorii 0

Wydawać by się mogło, że w niektórych miastach nie ma nic ciekawego. Oczywiście tak naprawdę wszystko zależy od punktu spojrzenia, ale i merytorycznego przygotowania się do zwiedzania. Zatem jeśli zarezerwujemy już noclegi w Kościerzynie (), to koniecznie sprawdźmy, jakie obiekty będziemy mogli zwiedzać w tej miejscowości, by nie ulec złudzeniu, iż jest ich bardzo mało. Kościerzyna, która znajduje się na Pojezierzu Kaszubskim (https://pl.wikipedia.org/wiki/Pojezierze_Kaszubskie), ma bardzo wiele ciekawych zabytków oraz atrakcji do zaoferowania.

W pierwszej kolejności możemy wybrać się na zwiedzanie tutejszych obiektów sakralnych. Okazuje się, że nie tylko jest ich całkiem sporo, ale również mamy niebywałą możliwość zobaczenia prawdziwych wartości historycznych. Obiektem zasługującym na uwagę jest tutejszy kościół pod wezwaniem Świętej Trójcy. Co prawda, jest to świątynia, która została wybudowana na początku XX wieku, jednak został zachowany w niej styl neobarokowy. Powinniśmy zwiedzić również wnętrze kościoła, ponieważ w środku znajdziemy słynny, cudowny obraz Matki Boskiej Kościerskiej. Obraz jest kopią oryginalnego dzieła pochodzącego z pierwszych lat XVII wieku.

Kolejnym zabytkiem sakralnym jest kościół pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego, który został wzniesiony pod sam koniec XIX wieku. Świątynia wyróżnia się stylem neogotyckim.

Jeśli wybierzemy się na obecny park osiedlowy, to szybko przekonamy się, iż kiedyś na jego miejscu funkcjonował ewangelicki cmentarz. W takim razie możemy sobie wyobrazić, iż układ miasta nieco różnił się od przestawionego dzisiaj. Do zabytków zaliczają się także budynki wykorzystywane dzisiaj do celów urzędowych lub użytku publicznego. Do nich zaliczymy między innymi ratusz miejski, w którym zresztą znajduje się Muzeum Ziemi Kościerskiej, Dworzec Główny PKP, budynek poczty, jak i gmach Sądu Rejonowego.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>