Jezioro Sławskie – jachty, kajaki i wypoczynek na plażach

06. Luty 2017 Bez kategorii 0

Sława jest miejscowością położoną na terenie województwa lubuskiego nad Jeziorem Sławskim. Jest to miasto o bardzo długiej i bogatej historii. Sięga ona 1312 roku, a przez wiele lat był to ważny ośrodek handlu. Warto się więc wybrać na spacer po centrum i przyjrzeć się tutejszym zabytkom.

Tym, co przyciąga tutaj najwięcej ludzi nie jest jednak historia, a masa atrakcji, jaką oferuje Jezioro Sławskie. Jest ono największym akwenem na terenie województwa lubuskiego. Jego wymiary to ponad 9 kilometrów długości oraz 1,6 kilometra szerokości. Głębokość sięga tutaj nawet 12,3 metra, a średnio wynosi około 5 metrów. Długość linii brzegowej to ponad 24 kilometry, co daje razem doskonałe warunki na uprawianie sportów wodnych, wędkowanie czy spacery i wycieczki rowerowe wzdłuż brzegu. Na tutejszych kąpieliskach można spotkać wykwalifikowanych ratowników WOPR Wschowa. Oprócz Sławy nad jeziorem znajdują się także Radzyń, Józefów, Lubogoszcz oraz Lubiatów. W tym ostatnim nad Zatoką Krępińską działa Port Lubiatów, gdzie funkcjonuje wiele klubów żeglarskich oraz ośrodków wczasowych i rekreacyjnych. Jednak infrastrukturę turystyczną znajdziemy w każdej z tych miejscowości.

Nad jeziorem Sławskim [do sprawdzenia na stronie Wikipedii]poprowadzone są też trasy piesze oraz rowerowe. Trasy rowerowe prowadzą z Lubiatowa do Sławy oraz z Radzynia do Lubiatowa i obie mają po około 10 kilometrów. Szlak pieszy jest około trzy razy dłuższy i zaczyna się w Sławie, a dalej biegnie przez Radzyń, Jeziorną, Mesze, Lubiatów, Ciosaniec i Świetno. Jednak znajdziemy tutaj także wiele tras nieoznakowanych, gdzie również można wybrać się na spacer, niekoniecznie od razu taki długi.

W okolicach jeziora, jak i w centrum Sławy, znajdziemy też wiele obiektów, które oferują gościom noclegi [do sprawdzenia na stronie Meteora]. Sława może się pochwalić wieloma ośrodkami wczasowymi, ale znajdziemy tutaj także prywatne kwatery, pokoje gościnne czy apartamenty na wynajem. W mieście działa także kilka pól namiotowych. Baza noclegowa jest więc dobrze rozwinięta, więc każdy może łatwo znaleźć miejsce dla siebie.

Sława oferuje jednak znacznie więcej. Znajdziemy tutaj wiele miejsc, gdzie wypoczniemy po aktywnym wypoczynku. Możemy przysiąść w jednej z wielu restauracji albo kawiarni i spróbować smacznych dań albo wypić dobrą kawę. A to wszystko w dobrej cenie, bo za wczasy w Sławie nie zapłacimy fortuny.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>