Jesienny urlop w Dziwnowie

05. Styczeń 2017 Bez kategorii 0

Uroki letnich, gorących dni na złotym piasku polskich plaż poznał chyba każdy. Nie zawsze jednak mamy możliwość wyjazdu na urlop latem. Zdarza się, że właśnie jesienią wypada nasz urlop i zastanawiamy się, gdzie moglibyśmy odpocząć. Rzadko wybieramy polskie morze, bo nie można się kąpać, mało słońca i sztormy, a szkoda, bo nawet jesienią jest tutaj pięknie.

Jedną z miejscowości, które warto odwiedzić o tej porze roku jest Dziwnów. Leżący z jednej strony nad Bałtykiem, z drugiej oblany wodami Zalewu Kamieńskiego, a przedzielony rzeką Dziwną, od dawna przyciąga turystów. Od wielu lat wieś posiada status uzdrowiska. Dawno temu odkryto tutaj pokłady solanek, które były wykorzystywane w lecznictwie. Dzisiaj już złoża te nie są wykorzystywane, ale w dalszym ciągu Dziwnów traktowany jest jako uzdrowisko.

Dużą zaletą jesieni nad morzem są prawie puste plaże. Można spacerować w ciszy i w spokoju przerywanym tylko krzykiem mew. Wzburzone morze wyrzuca na brzeg kawałki bursztynów, a powietrze ma wtedy największe stężenie jodu. Przepiękne kolory drzew mienią się wszystkimi odcieniami brązów, żółci i czerwieni. Poza tym jesienią ceny noclegów są dużo niższe i mamy większy wybór, a podróż o tej porze roku, kiedy upały mamy za sobą nie jest tak uciążliwa i męcząca. W zasadzie poza kąpielami możemy liczyć na te same atrakcje, które czekają nas latem. Jest za to kilka nowoczesnych ośrodków oferujących profesjonalne zabiegi w SPA, są baseny i kryte kąpieliska.

Jesień jest bardzo dobrym czasem na wycieczki rowerowe, krótkie i te dłuższe, po okolicach Dziwnowa. Koniecznie musimy zobaczyć most zwodzony, będący największą atrakcją. Podnoszony, pozwala statkom i kutrom na bezpieczne wypłynięcie na otwarte wody. W parku miniatur możemy zobaczyć ciekawe repliki latarni morskich, pociągów i wszystkiego, co związane z koleją. Propozycji i pomysłów na spędzenie wolnego czasu jest naprawdę wiele. Warto poznać uroki jesieni, przyjeżdżając tutaj na urlop. Dla miłośników grzybobrania nadmorskie lasy to prawdziwy raj. Wśród iglastych drzew znajdziemy dorodne borowiki i koźlarze. Pamiętać trzeba jedynie, że nie wszędzie można je zbierać. W rezerwatach i parkach krajobrazowych jest to zabronione, ale lasów jest tutaj tak dużo, że jakieś miejsce znajdziemy. Jesienne wakacje nad morzem to świetny pomysł.

Dziwnów jako miejsce wypoczynku z pewnością nikogo nie zawiedzie. Rezerwacji noclegu można dokonać przez internet. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło: „noclegi Dziwnów”, a otrzymamy wiele wyników (). W miejscowości znaleźć można liczne hotele, hostele, pensjonaty i kwatery prywatne. Na pewno każdy znajdzie odpowiednie dla siebie miejsce do spania.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>