Dziwnówek. Aktywnie spędzony czas na wsi?

26. Grudzień 2016 Bez kategorii 0

Dziwnówek jest to mała wieś położona w województwie zachodniopomorskim. Wraz z upływem lat zyskuje coraz to większą popularność wśród wypoczywających. Uchodzi za niewielką, spokojną miejscowość, w której można odpocząć w ciszy, dobrze się relaksując. W tym lubianym letnisku można jednak spędzić też czas aktywnie. W jaki sposób?

Dziwnówek jak na swoje niewielkie rozmiary oferuje naprawdę wiele atrakcji. Oprócz miejsc, w których możemy posiedzieć w ciszy przy dobrej książce, zapewnia nam także szereg innych, bardziej aktywnych opcji. Spotkamy się tutaj ze szlakami turystycznymi, które są fantastyczną opcją na piesze wycieczki. Przez Dziwnówek biegnie bowiem Europejski Dalekobieżny Szlak Turystyczny E-9 (czerwony), który rozciąga się przez wybrzeże Atlantyku, Morza Północnego oraz Morza Bałtyckiego (od Pirenejów do Braniewa) oraz szlak niebieski, który ciągnie się od Dziwnówka do Pobierowa. Jest to bez wątpienia świetna opcja na wycieczki dalsze bądź krótsze dla całych rodzin. Jeśli zapragniemy większych wrażeń, miejscowość ta zaoferuje nam ścieżki rowerowe, prowadzące do Dziwnowa, Łukęcina i Pobierowa. Każda biegnie przez inny teren, posiada inny stopień trudności, a tym samym dostarcza innego rodzaju wrażeń oraz mniejszej bądź większej dawki adrenaliny. Szlaki i ścieżki to za mało?

Nie ma sprawy! Dziwnówek to świetne miejsce do uprawiania sportów wodnych. Panują tutaj fantastyczne warunki do tego typu rozrywki, sprzyja im liczba akwenów wodnych. Można tutaj także spróbować swoich sił w kajakarstwie, do którego bez problemu wypożyczymy potrzebny nam sprzęt. Dziwnówek jest miejscowością, w której coraz częściej spotkamy także miłośników windsurfingu oraz kitesurfingu. Można tutaj także zdobyć umiejętność jazdy na nartach wodnych oraz uprawiać wakeboarding. Jeśli nie przekonują nas do końca bardziej lub mniej ekstremalne sporty wodne bądź przyjechaliśmy z małymi dziećmi, rozwiązaniem dla nas będą rejsy statkami wycieczkowymi bądź dostarczający nam wielu wrażeń przejazd motorówką czy też katamaranom. Istnieje także opcja popływania na rowerze wodnym, co bez wątpienia zachwyci nasze pociechy.

Po aktywnie spędzonym dniu, Dziwnówek zaoferuje nam nietuzinkowe noclegi w przystępnej cenie oraz dobrej lokalizacji. Szereg ofert od willi poprzez pokoje gościnne po apartamenty sprawia, że każdy na pewno znajdzie tutaj coś dogodnego dla siebie. Dziwnówek jest niewielką miejscowością, w której bez wątpienia można dobrze wypocząć łowiąc ryby, czytając książki na łonie natury oraz nabywając piękną opaleniznę. Jednak pomimo swych małych rozmiarów oferuje nam także długą listę bardziej aktywnych atrakcji. W połączeniu z tanią, szeroką bazą noclegową wieś ta staje się naprawdę atrakcyjnym miejscem dla każdego.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>