Atrakcyjna Stegna na wakacyjny czas

15. Sierpień 2016 Bez kategorii 1

Stegna jest niewielką wsią, położoną w rejonie Mierzi Wiślanej, na Pomorzu. Jest miejscem absolutnie niezwykłym, głównie ze względu na bardzo bliskie sąsiedztwo naszego polskiego Morza Bałtyckiego. Ciągnące się wydmy, porośnięte lasem, tworzą niepowtarzalny klimat i kreują prawdziwie nadmorski krajobraz.

Stegna zachęca nas do wypoczynku swoimi piaszczystymi plażami, kąpieliskami, idealnymi do zażywania słonecznych kąpieli w krystalicznie czystej wodzie. Miejscowość jest miejscem wymarzonym dla miłośników wodnych rozrywek. Tutaj każdy z nas może poczuć się jak prawdziwy żeglarz, wypływając na wody Stegny, rozwinięta sieć rzek i dopływów z pewnością nam to umożliwi. Stegna to nie tylko miejsce świetnie nadające się do spędzania czasu nad brzegiem morza, pływania i zażywania sportów wodnych. Oprócz tych wszystkich atrakcji Stegna pełna jest również ciekawych miejsc wartych odwiedzenia.

Jedną z nich jest cała sieć drewnianych domków zachowanych z połowy XIX wieku. Budynki zachowane są w świetnym stanie, z całą pewnością warto je odwiedzić. Godne uwagi są też unikalne organy, znajdujące się w okolicznym kościele. Podobno z ich barwą mogą konkurować tylko i wyłącznie organy z kościoła Mariackiego. Warto odwiedzić ten kościół, szczególnie podczas koncertów granych tutaj w ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego, który jest organizowany każdego lata. Ciekawym miejscem jest Muzeum Bursztynu, w którym podziwiać możemy piękne bursztynowe okazy. Atrakcją cieszącą nie tylko dorosłych, ale też nasze pociechy, jest Żuławska Kolejka Dojazdowa. Przejażdżka kolejką wąskotorową z całą pewnością będzie ogromną frajdą dla nas wszystkich. Okoliczne piękne widoki, które możemy podziwiać zza okien pędzącej kolejki zachęcają nas do bacznego rozglądania się wokół siebie.

Stegna jest miejscem pełnych ciekawych zakątków, których nie można pominąć. Warto tak zaplanować swoją podróż, aby wystarczyło nam czasu na odwiedzenie wszystkich interesujących miejsc. Pomimo, iż Stegna jest wsią stosunkowo niewielką, ciekawych miejsc do zwiedzenia jest całe mnóstwo. Tym, co jest szczególnie ważne dla przyjezdnych turystów są noclegi. Stegna pomyślała i o tym, zapewniając wszystkim odwiedzającym całe mnóstwo miejsc noclegowych (zob. szerz.->), które można wynająć za niewielkie pieniądze. Dzięki temu każdy z nas ma możliwość bezproblemowego zatrzymania się w Stegnie na dłużej. A zatrzymać się tutaj naprawdę warto, choćby tylko dla zobaczenia na własne oczy zachodu słońca na horyzoncie czy na znalezienie kilku bursztynów w piasku plaży. Pobyt w Stegnie z całą pewnością pozostawi nam mnóstwo pozytywnych wspomnień i z dużym prawdopodobieństwem zapragniemy powracać tutaj częściej.


1 thought on “Atrakcyjna Stegna na wakacyjny czas”

  • 1
    Ania on 15 sierpnia 2016 Odpowiedz

    Mnie się Stegna nie podoba. Zdecydowanie wolę Władysławowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>